Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

We have 377 guests and no members online

Schola przy Parafii p.w. Św. Józefa w Siedliskach powstała w 2009 roku. Składa się obecnie z 12 solistów – młodzieży w różnym wieku: od uczniów szkoły podstawowej, przez gimnazjalistów, licealistów, aż do studentów, oraz dwóch osób akompaniujących i jednej czuwającej nad całością.

Tym, co nas wszystkich łączy, jest zamiłowanie do muzyki i śpiewu, oraz szczere
i gorące pragnienie wychwalania Pana Boga całym swoim sercem. Uwidacznia się to podczas naszych cosobotnich prób, na które, mimo innych zajęć, wszyscy znajdujemy czas i chętnie przychodzimy. Chociaż czasami zmęczenie daje się we znaki, to każdy z nas stara się dawać
z siebie wszystko.

Nasza posługa w Parafii polega na przygotowywaniu śpiewu podczas uroczystości parafialnych, świąt oraz Liturgii animowanej przez młodzież oazową, w drugą niedzielę każdego miesiąca. Tradycją stało się wspólne parafialne kolędowanie przed Pasterką, które
z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Bierzemy także udział w czuwaniach przygotowywanych przez Oazę. Ze swoim śpiewem wyszliśmy również i poza naszą Parafię, biorąc udział w przeglądach kolęd i pastorałek oraz odwiedzając sąsiednie Parafie z pieśnią wielkanocną i maryjną.

W całej naszej działalności pamiętamy jednak, że nie robimy tego tylko dla własnej satysfakcji, ale przede wszystkim, aby dawać świadectwo wiary: sobie nawzajem oraz innym ludziom. Naszym celem jest rozpalenie w człowieku Ducha Modlitwy i Przyjaźni z Jezusem.

 

 

Kontakt