Aktualności

Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

We have 225 guests and no members online

 

Wieś Siedliska, sięga swymi początkami XIV w., choć pierwsze pisemne wzmianki datują się na pierwszą połowę XV w. Od początku swego istnienia wchodziła w skład terytorium parafii Lubenia. Sytuacja przynależności kościelnej uległa zmianie dopiero w latach 80 –tych XX w. Już w 1971 r. zaczęto odprawiać Msze św. w Siedliskach w domu prywatnym, należącym do rodziny ks. Józefa Kowalskiego, salezjanina, męczennika za wiarę z okresu II wojny światowej (wyniesiony na ołtarze 13 VI 1999 r. przez Jana Pawła II). Kaplica urządzona w tym domu była jednak zbyt mała toteż rozpoczęto starania o uzyskanie pozwolenia na budowę większego kościoła. Kiedy je uzyskano wówczas, w latach 1975 – 1981 na działce ofiarowanej przez rodzinę Kowalskich, staraniem ks. Stanisława Króla, proboszcza lubeńskiego, wzniesiono nowy kościół, zaprojektowany przez architekta R. Gorczycę i konstruktora Władysława Jagiełłę. Po zakończeniu prac budowlanych biskup przemyski Ignacy Tokarczuk najpierw, 22 III 1981 r. poświęcił kościół, nadając mu wezwanie św. Józefa, a następnie w 1982 r. ustanowił w Siedliskach samodzielną parafię, wydzielając jej terytorium w parafii Lubenia. Po przeszło dwudziestu latach, 22 VIII 2004 r. biskup rzeszowski Kazimierz Górny dokonał konsekracji kościoła parafialnego w Siedliskach.

W Siedliskach znajduje się sanktuarium bł. Józefa Kowalskiego, salezjanina, beatyfikowanego wśród 108 męczenników II wojny światowej.

Kościół parafialny: murowany, wzniesiony w l. 1975 – 81, konsekrowany 22 VIII 2004 r.

Odpust parafialny 19.03.

Ogłoszenia Parafialne

Galeria

Kontakt