Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

We have 421 guests and no members online

  1. 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość ku czci Błogosławionego Ks. Józefa Kowalskiego. Suma o godzinie 1100. Po południu Mszy św. nie będzie
  2. 2. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 700.
  3. 3. We wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przed Mszą św. koronka do Chórów Anielskich i św. Michała Archanioła a po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała.
  4. 4. W środę po nowennie do NMP Nieustającej Pomocy zmiana tajemnic różańcowych.
  5. 5. W czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli, po Mszy św. nowenna do bł. Ks. Józefa Kowalskiego.
  6. 6. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Jarosław Brzeżawski z Siedlisk i Zuzanna Wojtuszek z Rzeszowa (zapowiedź trzecia) oraz Franciszek Bednarz z Siedlisk i Magdalena Wanda Sitarz z Chmielnika (zapowiedź druga).
  7. 7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i jego obejścia. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Grażyna Purpura, Zofia Dudek, Maria Lasota, Danuta Szczęch, Krystyna Bednarz, Zofia Lelek i Maria Orzech.
  8. 8. Informuję, że na studni cmentarnej została zamontowana pompa ręczna. Bardzo dziękuję panu Władysławowi za pomysł i montaż, wielkie Bóg zapłać panu Pawłowi Wojewódce za pomoc i zaangażowanie w załatwieniu pompy.
  9. 9. W przedsionku kościoła znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona bł. Józefowi, która ma być umieszczona w kościele w Czerwińsku n. Wisłą. Bardzo dziękuję panu Konradowi Koch - artyście rzeźbiarzowi za wyjątkowy kunszt i piękne wykonanie tablicy.
  10. 10. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Zygmuntowi Kostce – z inspektorii krakowskiej Księży Salezjanów za przewodniczenie dzisiejszej Uroczystości i za wygłoszone Słowo Boże. Bóg zapłać.

Dziękuję serdecznie orkiestrze za uświetnienie naszej uroczystości, dziękuję wszystkim pielgrzymom którzy wraz z nami obchodzą kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Józefa Kowalskiego.

Dziękuję Panu kościelnemu, organiście, Służbie Liturgicznej, strażakom  i wszystkim parafianom, którzy w różny sposób przyczynili się do organizacji dzisiejszego święta. Bóg Zapłać! Bóg zapłać również darczyńcom za sponsorowanie druku obrazków i folderu z bł. Józefem.

Po zakończonej uroczystości zapraszam pielgrzymów do posilenia się rogalikami i ugaszenia pragnienia napojami.

Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy dziesiątek różańca a po nim procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” i „Boże coś Polskę”.

Do użytku wewnętrznego

Kontakt